Kargo ve Teslimat

Sipariş ve Teslimat Şartları

Markam Petrol adresinden verdiğiniz siparişlerin teslimat süreci, verilen siparişlerin takibi, kargo ücreti ve diğer sipariş bilgileri hakkındaki bir çok konuyu bu sayfada bulabilirsiniz.

Siparişim ne zaman kargoya verilecek? 

Markam Petrol seçtiğiniz ürünleri en hızlı şekilde tarafınıza gönderecek bir altyapı ile hazırlanmaktadır. Verilen sipariş bir (1) iş günü içerisinde firmamız tarafından kargoya verilir.  Ürün açıklamaları bölümünde kampanyalarla ve stok durumumuzla ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Siparişimi nasıl takip edebilirim? 

Sipariş etmiş olduğunuz ürünü takip edebilmek için Markam Petrol sayfasında üye girişinizi yaptıktan sonra "panelim" bölümündeki "Tüm Siparişler" kısmına giriş yaparak takip etmek istediğiniz siparişi seçebilirsiniz. Bu bölümde yer alan kargo takip numarasını tıkladığınızda anlık kargo sürecini görüntüleyebilirsiniz.

  • "Siparişiniz hazırlanıyor"  ifadesi siparişinizin tarafımıza ulaştığını ve hazırlanma aşamasında olduğunu belirtir.
  • "Ürününüz kargoya verildi" ifadesi ürününüzün kargo firmasına teslim edildiğini gösterir.
  • "Siparişiniz iptal edildi" veya" Para iadesi kredi kartınıza yapıldı" ifadesi sizin isteğiniz üzerine verdiğiniz siparişi iptal edip ödediğiniz tutarın kredi kartınıza iade edildiğini göstermektedir.
Teslimat adresinde bulunamazsam ne olacak? 

Anlaşmalı kargo firmaları teslimat sırasında adreste bulunmamanız durumunda bir “Ziyaret  Notu” bırakacaktır. Bu durumda siparişiniz, bir kereye mahsus tekrar adresinize getirilecektir. "Teslim edilemedi" notu aldığınız zaman kargo firmasını arayıp, tekrar gelecekleri zaman konusunda kargo yetkililerine bilgi verebilirseniz ürününüzün doğru zamanda size gelmesini sağlayabilirsiniz. Aksi takdirde 2. kez geldiklerinde de teslim edecek birilerini bulamazlarsa siparişiniz Markam Petrol adresine iade edilmektedir.

Markam Petrol sitesinden verilen tüm siparişler, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliye ve fatura eşliğinde teslim etmektedir.

Ürünü teslim alırken nelere dikkat etmeliyim? 

Kargo görevlisi ürünü size veya belirttiğiniz kişiye teslim ederken kimlik belgesi, pasaport, ehliyet vb. resmi bir belge isteyecektir. Bu sebeple sizin veya teslim alacak kişinin yanında belirtilen belgelerin bulunması gerekmektedir.

Ürünü teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık, eksiklik, kutuda kırılma ya da ıslanma gördüğünüz takdirde derhâl bizimle irtibata geçiniz ve kargo teslim tutanağı doldurarak paketi kabul etmeyiniz. Yeni ürünleriniz tarafınıza hemen gönderilecektir.

Kargoyu kontrol etmeden teslim almanız durumunda kutu içerisinden çıkabilecek eksik ya da taşıma sırasında oluşabilecek hasar olaylarından kargo firması mesul olmayacağı için zor durumda kalabilirsiniz. Lütfen kargo ambalajlarının sağlam olarak size teslim edildiğinden emin olunuz.

Ürün kargodan eksik çıkarsa ne yapmalıyım?

Teslim aldığınız ürünler kargodan eksik çıkarsa iletişim adresimize sipariş numaranızı belirterek durumu anlatan bir e-posta gönderebilirsiniz. Dilerseniz müşteri servisimiz olan "bilgi@markampetrol.com" adresine durumu anlatan bir e-posta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede bu konuda cevap verilecektir.

Teslimatla ilgili önemli bilgiler
  • Kargonuzu, teslim aldıktan sonra kargo yetkilisiyle birlikte açıp kontrol ediniz. Siparişinizdeki bazı ürünlerin eksik ve/veya hasarlı olduğunu görürseniz; kargo yetkilisinden tutanak hazırlamasını talep ediniz. Ürünleri teslim almayıp iade ediniz. Bu gibi durumlarda tutanak çok önemlidir. Üründeki bir hasarın ya da eksikliğin kargo firmasından kaynaklı olduğunun sağlıklı belirlenebilmesi için tutanak tutulmalıdır. Tutanak sonucunda yeni ürünleriniz tarafınıza hemen gönderilecektir.
  • Kargo yetkilisinin tanıklığında teslim anında hazırlanan tutanaklar, ürün eksikliği ve hasarın sorumlusunun ortaya çıkarılmasında çok önemlidir. Kargoyu teslim aldıktan saatler sonra yapılan eksik ve/veya hasar bildirimleri tutanak olmadığı için ya da ilk teslim anında hazırlanmadığı için incelemeye bağlı olarak reddedilebilir.
  • Kargo teslimatında sorun yaşarsanız lütfen en kısa zamanda bize haber veriniz.
  • Siparişinizdeki ürün/ürünleri herhangi bir nedenle iade edebilmeniz için; ürünün orijinal ambalajında muhafaza edilmesi, tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle eksiksiz bir şekilde, fiziksel hasar görmeden geri verilmesi gerektiğini unutmayın.
  • İade işlemlerinde, faturanın tüm nüshalarının (2 kopya) ürünle birlikte gönderilmesi gerekmektedir.
Ürün Gruplarımız
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz